Milan Kohout v Bratislave

Oznamy
9. mája 2011, 20:57 | Literis

Milan Kohout 16. 5. 2011 v hudobnom klube Hophirk, Bratislava

Už 16. mája o 19,00 sa v bratislavskom klube Hopkirk na Karpatskej 2 predstaví autor úspešného autobiografického románu „Proveď vola světem, volem zůstane“, bývalý československý disident a signatár Charty 77, Milan Kohout.

Milan Kohout je predovšetkým performerom, ktorý bol v roku 1986 prinútený opustiť Československo a dnes žije v americkom Bostone, kde sa živí ako vysokoškolský pedagóg na The New England Institute of Art.

Medzi jeho najznámejšie performance patrí napríklad predaj oprátok pred jednou z amerických bánk, za ktoré s ním bol vedený súdny proces alebo symbolické čistenie pekingského námestia Nebeského pokoja od krvi.

Práve literárne spracovanie jeho performance, rovnako ako jeho vyhostenie zo socialistického Československa a konfrontácia predstáv o kapitalistickom západe s realitou sú najzaujímavejšími časťami jeho úspešného debutu.

Program spestrí elektronicko-poetický projekt Vlado Šimek a Herzog Herzog a moderovať ho bude redaktor magazínu Kloaka – Michal Rehúš.

Podujatie organizuje občianske združenie Literis. Vstup je voľný.

Text: tlačová správa Literisu

Mapa


Zväčšiť mapu

Share 'Milan Kohout v Bratislave' on Bookmarky.cz Share 'Milan Kohout v Bratislave' on Facebook Share 'Milan Kohout v Bratislave' on Linkuj.cz Share 'Milan Kohout v Bratislave' on Twitter Share 'Milan Kohout v Bratislave' on vybrali SME Share 'Milan Kohout v Bratislave' on Email

Pridať komentár

XHTML | Povolené značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0
2010 – 2022 kloaka | ISSN 1338-158X (online) | ISSN 1338-5054 (tlač)
kloaka [na] membrana [bodka] sk
web beží na WordPresse, s témou odvodenou od Barecity